Başkan Karaca Özkaraca Ailesini Mutlu Etti

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın geçtiğimiz hafta Karaçulha Mahallesinde yapılan tapu dağıtım töreninde Covid-19 salgınından dolayı hayatını kaybeden Hamza Özkaraca’nın adının Karaçulha Kültür Merkezine verilerek isminin ölümsüzleştirileceğinin açıklaması üzerine Özkaraca’nın ailesi mutluluklarını dile getirerek başkan Alim Karaca’ya teşekkür ettiler.  Baba Hasan  Özkaraca, Başkan Alim Karaca’dan bu müjdeli haberi duyunca çok sevindiklerini kaydederken, acılı anne Safire Özkaraca ise “Bana bu mutluluğu yaşattığı için Alim başkanıma çok teşekkür ederim. Oğlumun adının ölümsüzleştirilmesi beni çok mutlu etti” dedi.

Covid-19 salgınından dolayı tedavi gördüğü hastanede 2020 yılında 27 yaşında hayatını kaybeden Karaçulha ve Fethiye’nin sevilen simalarından Hamza Özkaraca’nın adı ölümsüzleştirilerek Karaçulha Kültür Merkezinde yaşatılacak. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Özkaraca ailesine ve Karaçulha Mahallesi halkına bu haberi kendisi iletti. Başkan Karaca’nın ağzından Hamza Özkaraca isminin ölümsüzleştirilerek Karaçulha Kültür Merkezi Salonunda yaşatılacağını duyan acılı aile ve mahalle halkı sevinçlerini gizleyemeyerek başkan Karaca ve ekibine teşekkür ettiler.

İki yıl önce Covid-19 salgınından dolayı hayatını kaybeden oğlu Hamza’nın adının mahalle içerisindeki Kültür Merkezi Salonunda yaşatılacak olmasından dolayı çok mutlu oluğunu kaydeden baba Hasan Özkaraca, “Bu  güzel haberi duyunca çok sevindim. Sanki evime bir bayram havası girdi. Yaşamayan bilemez neler çektiğimizi. Ama oğlumun arkadaşları, dostları ve sevenleri bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Demek ki çocuğum kendisini bu kadar çok sevdirmiş. Fethiye Belediye Başkanımızın bu müjdeli haberi de bizi onure etti. Oğlumuzun isminin burada olması bize gurur ve övünç verecek. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

Oğlu Hamza Özkaraca’nın adının ölümsüzleştirilecek olmasından dolayı mutluluğunu göz yaşlarını akıtarak anlatan acılı anne Safire Özkaraca ise, “Bana bu mutluluğu yaşatan herkesten Allah razı olsun. Bu haberle bana dünyaları verdiler.  Oğlumun ismini bu kültür merkezinin duvarında görmek beni heyecanlandırıyor” ifadelerinde bulundu.

Hamza Özkaraca ismini unutturmamak adına çeşitli organizasyonlar ve faaliyetlerde bulunduklarını aktaran Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı Halil Hancı ise, “Hamza kardeşimiz ayrıca derneğimizin de üyesiydi. Ne zaman derneğimiz tarafından bir etkinlik yapacak olsan en önce koşan arkadaşlarımızdandı. Ani ölüm haberi bizi çok üzdü. Onu bir türlü unutamadık ve unutmayacağız da. Derneğimizin de içerisinde bulunduğu bu kültür merkezine Hamza Özkaraca isminin verilecek olması bizleri çok mutlu etti. Başta başkanımız Alim Karaca olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Haber-Hakan AYKIRI