Fethiyesporda Yüzler Gülüyor

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup 6’ncı  hafta karşılaşmalarında kendi seyircisi önünde Etimesgut Belediyesporu Selçuk Alibaz’ın attığı golle 1-0 mağlup eden Fethiyesporda yüzler gülüyor. Alınan galibiyetten dolayı mutlu olduklarını kaydeden Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı, “Fethiye’ye yakışır bir takım oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Fethiyespor, ligin 6’ncı haftasında evinde Etimesgut Belediyespor’u 1-0 mağlup etti.

Maç sonu alınan 3 puandan çok mutlu olduklarını kaydeden Fethiyespor Kulüp Başkanı Esat Bakırcı, “Son dakikalarda  golümüzü attık. Futbolcularımıza, teknik heyetimize, hakemlerimize herkese teşekkür ediyorum. Fethiye’ye layık bir takım yaratmaya çalışıyoruz. Bunun iddiasındayız, bunun başarısındayız. Fethiyelileri sevindirmek en büyük arzumuz. Fethiye’ye bir şeyler verebildiysek, Fethiye’yi sevindirebildiysek en büyük mutluluk bu. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Deplasman Fobimiz Var”

Fethiyespor Teknik Direktör Mesut Toros da  maç sonu yaptığı değerlendirmesinde,  “Çocuklar,  saha içinde ne söylersek yerine getiriyor.  Evimizde maç kaybetmiyoruz. Fethiyespor’a, Fethiye’ye çok güzel bir takım kurduğuma inanıyorum. Karakterli oyuncular. İyi mücadele ediyoruz. Deplasman fobimiz var. Bu kadar yıldır ilk defa deplasmanda bu kadar şanssızlık yaşıyoruz. Bizim hiç bir sıkıntımız yok. Tüm taraftarların canı sağ olsun. Oyuncularımızı tebrik ederim, bütün ekibi tebrik ederim. Taraftarımızı tebrik ederim. Oyuncularımız da gerçekten çok istekliler, arzulular. Bu takımda ne olursa olsun, eksiklerde olsa biz Liglerde mücadelemize devam ediyoruz. Biz hiçbir zaman bahane üretmiyoruz. Şu takım şöyle, bu takım böyle diye. Bu iş yürek işi. İşte bugün gördünüz. Lige başlarken söylediğim şey, maçlar kağıt üzerinde kazanılmıyor. Ve Fethiyespor yönetimi ve bizler Lige şampiyon olacağız diye başlamadık. Yıllardır bu şehir misafir etti. İkinci ligde oynuyoruz. Alışmaya çalışıyoruz. 14,16 tane yedek oyuncu var. Birbirlerini tanımaları zor ama bunu başardılar. Deplasmana gideceğiz, düzelmeye çalışıyoruz. Kazanamıyorsanız kaybetmeyeceksiniz diyorum. Hataları kimin yaptığı fark etmiyor, bu hataları yaptıkça daha iyi konsantre olunuyor. Bunları toparlayabilirler. Onlara kızmıyorum, olabilir. Ne kadar eksiklerimiz olsa da vücutsal anlamda yine de biz çok iyi oynuyoruz, takım olarak da. Ligi istediğimiz yerde bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

“Selçuk Kendine Yakışan Bir Gol Attı”

Fethiyespor Genel Kaptanı Nacit Çatal ise, “İlk yarıda biraz daha durgunduk ama ikinci yarıda daha iyi olduk. Sonlara doğru golümüzü de attık. Biz iyiyiz. Eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz, sahada eksiklerimiz çok özellikle kanat bölgesindeki eksiklerimiz. Elimizden geldiğince özverili bir şekilde ilk yarıya kadar en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Bu konuyla ilgili taraftarımızdan da destek istiyoruz. İki, üç tane densiz insanın arkamıza geçip bizi hareket etmesini dinleyemeyiz. Bunun nedenini de bilmiyoruz. Biz elimizden geldiğince gece gündüz işimizi gücümüzü bırakıp bu takımın bir yerlere gelmesi için uğraşıyoruz. Taraftarımızdan birazcık destek olmalarını istiyoruz, köstek değil. 1-0 galip geldik. Biz iyi bir şeyler yapmak için bu takıma destek oluyoruz. Bizim herhangi bir şeyimiz yok bu takımla ilgili. Elimizden geldiğince yardım edip, çalışıyoruz. Taraftarımızdan da elini vicdanına koyup özverili bir şekilde destek olmalarını istiyoruz. Selçuk arkadaşımız büyük liglerde oyun oynayan bir arkadaşımız. Çok iyi bir kumaşı var. Daha önce oyuna almadık, 2-3 haftadır hazırlık maçlarındaydı. Bugünde 2.yarıda kendine yakışan bir gol attı. Daha sonraki haftalarda aynı güzel golleri bekliyoruz.“ifadelerinde bululundu.