CHP’li Demir:‘Valilik Halka Hizmetimizi Engelliyor’

Muğla Valiliği Milyon Fest’ten sonra ‘İnşaattan Muaf İzni’ni de iptal etti.Bu iptalin ardından  yazılı basın açıklaması yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir “Foça Mahallesine yapacağımız çay bahçesi için aldığımız ‘inşaattan muaf izni’ni valiliğin neden iptal ettiğini anlamakta zorluk çekiyoruz” dedi.

Fethiye Belediyesinin CHP’li bir belediye olduğu için bu yasakların çıktığını ifade eden CHP’li Demir; “Foça mahallesine yapacağımız çay bahçesi için önce Fethiye Kaymakamlığı’na müracaat edilmiş ancak kaymakamlıktan uzun süre yanıt alınamaması üzerine, Muğla Valiliği’ne müracaat edilerek 06 Temmuz 2022 tarihinde Muğla Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden ‘inşaat yasağından muaf izni’ alınmıştır.

Valilikten alınan ‘inşaat yasağından muaf’ izniyle Muğla Büyükşehir Belediyesi ile projenin yapımına başladıktan sonra, valilik ‘Fethiye Kaymakamlığı’nın ‘bilgisi bulunmadığı’ gerekçesi ile çalışmaları durdurmuştur.

Sayın valimize hatırlatmak isteriz ki öncelikle yapılacak olan bu proje halka hizmet için yapılmaktadır. Şahıs ya da bir kuruluş için yapılan proje değildir.

Ayrıca Fethiye Kaymakamlığı’nın haberinin olmaması da mümkün değildir. Çünkü müracaat öncelikle kaymakamlığa yapılmış, kaymakamlık yanıt vermediği için valilikten izin alınmıştır.

Sonuç olarak yapılacak hizmetler vatandaşımıza olduğuna göre, valilik böyle bir hizmeti neden engellemek istemektedir?

Buradaki gerçek neden bu hizmeti yapanların CHP’li olmasından dolayı mıdır?

Sayın valimizden yapılan bu yanlış uygulamanın bir an önce düzeltilmesi için talimat vermesini bekliyoruz.

Halkımıza hizmet etmek valiliğin de görevidir. Bizim amacımız halkımıza hizmet etmektir. Bu amaçla ‘Foça mahallesine yapılacak olan çay bahçesinin engellenmesinin başka nedenleri var mıdır?’ Bunları da bilmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu.