Tezcan ‘Hani Ücretsiz Olacaktı?’

Cumhuriyet Halk Partisi Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan halk arasında Deli Dumrul Tüneli olarak ta adlandırılan Göcek Tüneli’nin otomobil için 11TL’den 15TL’ye çıkarılması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Göcek Tüneli zamlandı. Otomobil için 11 TL olan geçiş ücreti 15 TL’ye yükseltildi.Göcek Tüneli’nin zamlanması ile ilgili olarak CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan açıklama yaptı.Tezcan açıklamasında “Her sabah yeni bir zamla uyanan vatandaşımız yeni güne de Göcek tüneli zammıyla başladı.

Yıllarca ücret alınmayacak denilerek kandırılan vatandaşımızdan 900 metre olan Göcek Tünelinden 2022 yılı için küçük araçlardan tek yön ücreti 15 lira gibi afaki bir ücret alınmaya başlandı.

Dönemin Ak Parti Muğla Milletvekilleri gidiş-dönüş olarak yapılan tünelin yanına yapılan ikinci tünelin devlet tarafından yapıldığını, buranın da ücretsiz olacağını müjdelemişlerdi. Yap-işlet-devret modeliyle ve devlet kaynaklarıyla yapılan Göcek tünelinde geçiş ücreti alınmasına yönelik vatandaşlarımızdan gelen sürekli tepkiler var.

İçinde Selahattin Tüneli bulunan 119 kilometre uzunluğundaki İzmir-Aydın Otoyolu 2022 yılı için geçiş yalnızca 9.5 lira olurken, Göcek tünelinden tek yön ücreti 15 lira alınması hangi vicdana sığar. Soruyoruz, Hani ücretsiz olacaktı? Ve diyoruz ki; Göcek Tünelinde Soygun Var. Sonuçta yaparsa AK Parti yapar” dedi.