Hakim Karşısına Çıktı

Fethiye’de 2 çocuk annesi eşi Selvan Acar’ı (25) sırtından ve kalbinden bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf eden  Tanju Acar (31), ilk kez hakim karşısına çıktı. Önceki iki duruşmada SEGBİS  bağlantısı yapılamaması ve hastanede olması nedeniyle savunması alınamayan Tanju Acar,  Antalya Cezaevinden Fethiye Ağır Ceza Mahkemesine getirilerek,  ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada ilginç bir olay yaşandı. Halen başka bir suçtan tutuklu tanık Kadir Ş., SEGBİS ile yapılan bağlantıda ifade vermek istemediğini, can güvenliğinin bulunmadığını, tanıklık yapmak istemediğini kaydetti. Ş.,  iddianamede yer alan ifadesinde Tanju Acar’ın az ceza alabilmek için şeytani plan uygulamak istediğini iddia etmişti. Tutuklu sanık Tanju Acar, duruşmada “Benim öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Öyle olsaydı, onları ilk gördüğüm anda öldürürdüm” dedi. Acılı anne Cemile Kaya da duruşmada , “Benim çocuğum toprak oldu. Onu çok özlüyorum. En ağır cezayı almasını istiyorum” ifadelerini kullandı.Duruşmayı, Fethiye Kadın Gönüllüleri de baştan sona izledi.

Fethiye’de 2 çocuk annesi eşi Selvan Acar’ı sırtından ve kalbinden bıçaklayarak canavarca hisle tasarlayarak, öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet ile yargılanan Tanju Acar, ilk kez hakim karşısına çıktı. Antalya Cezaevinden Fethiye’ye getirilen tutuklu sanık Acar’ın yanı sıra duruşmaya acılı anne Cemile Kaya, her iki tarafın avukatları Bülent Demen, Hayal Özenç ve Okşan Palabıyıkoğlu iştirak ettiler.

Sanık Tanju Acar, savunmasında öldürme niyetinin olmadığını belirterek, “Öyle olsaydı, ilk gördüğüm anda öldürürdüm” dedi.

Acar, eşini 2009 yılında kaçırıp  resmi nikahla evlendiklerini  ve 2 kız çocuğunun bulunduğunu belirterek, “Evliliğimiz son bir yıla kadar iyi gidiyordu. Son bir yılda Fethiye’ye taşındıktan sonra bozuldu. Eşim  Fethiye’de başkalarıyla gezip tozmaya başladı. Evliliğin yürüyemeyeceğine kanaat getirdik. Boşanmaya karar verdik. Bana sensiz yapamıyorum dedi ve boşanmadan vazgeçti. Başkalarıyla gezmek için, çevreye boşandığımızı söyleyip, ağabeyinin yanında kaldığını sağa sola söylemiş. Kira parası yetmediği için, köydeki evimizden para almaya gitmiştim. Akşam eve döndüm. Selvan, başka bir odada başka bir erkekle birlikteyken,   evli arkadaşı Z.Y. de bir başka odada idi. Kapıyı çaldım. İçeride bağırış çağırış vardı ve sesimi duymadılar. Kapısı bozuk olan yatak odasından içeri girdim. Yatak odasında  Selvan, M.A. ile birlikte yatıyordu. Siz ne yapıyorsunuz? dedim.  M.A. bana “evli olduğunu söylemedi” dedi. Ben kocasıyım, sen birisi ile birlikte olacağında hiç araştırmıyor musun? dedim. M.A. bana silah çekip kaçtı. Bu olaydan önce, eşimle M.A’yı yine evde görmüştüm. Kendisini bana Z.Y’nin sevgilisi olarak tanıtmıştı. Hatta polis olduğunu söylemişlerdi. Bende Selvan’ın eşiyim demiştim. İkinci kez yakaladığımda Selvan, M.A’ya benimle boşandığını, eski eşim olduğunu söylemiş. M.A. bana silah çekip, kaçtıktan sonra Z.Y. , O.G. ve Selvan kaldık. Daha sonra, Z.Y’nin kocası E.Y. gelerek eşini götürdü. Evde üç kişi kaldık. Eşimle bir kez daha konuşup, boşanmaya karar verdik. Ertesi gün normal bir şekilde oturduk. O.G.’ de evden ayrıldı. Selvan ile başbaşa kaldık. Bana bu kez boşanmayacağını söyleyip, gezip tozduğu kişiler ile öpüştüğüne ilişkin resim ve videoları gösterdi. Bunun üzerine evden gittim. Gitme kal dedi. Eve birilerini çağırmaya başladı. “Her şeyi senin gözünün önünde yapacağım” dedi. Tartıştık. Kahvaltı hazırlıyordum. Eline bir bıçak aldı. Bıçağı bana sallamaya başladı. Bende elime bıçak aldım. Sonrasını hatırlamıyorum. Hemen 156’yı aradım. Telefonu kapattım ve köye gittim. Akabinde de yakalandım. Öldürme niyetim yoktu. Olsaydı ilk gördüğüm anda öldürürdüm” dedi.

Tanıklık Yapmadı

Duruşmada SEGBİS ile Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı Cezaevine bağlantı yapılarak, iddianamede Tanju Acar’ın şeytani plan yaptığını ileri süren Kadir Ş. gizli tanık olmak istediğini savcıya beyan ettiğini ancak, tüm Türkiye’ye isminin açıklandığını, bu yüzden tehditler aldığını  ileri sürdü. Kadir Ş. “Cumhuriyet Savcısına  gizli tanık olarak ifade vermek istediğimi söylemiştim. Fakat bu olaydan sonra, herkes ismimi görmüş. Cezaevinde ifademi geri çekmem için bana baskı yapılmaktadır. Can güvenliğim yoktur. Bu nedenle beyanda bulunmak istemiyorum. Bildiğimi anlatacağım, gizli kalsın demiştim. Fakat gizli kalmadı. Can güvenliğim yoktur. Bu nedenle tanıklık yapmak istemiyorum” dedi.

Tanıklar Dinlendi

Tanık O.G., İ.İ., Z.Y, M.A ve tutuklu sanığın kardeşi M.A. ifadeler verdiler. Olaydan önce yaşananları anlattılar. Acılı anne Cemile Kaya ise, sanıktan şikayetçi olduğunu belirtip göz yaşları içinde , “Kızımla hiç anlaşamıyorlardı. Sanık evden sürekli kaçıyordu. Kızımda ailesinden gördüğü şiddetten dolayı bir yıl önce intihara da teşebbüs etmişti. Tanıkların aleyhe hususlarını kabul etmiyorum. Allahın ve sizin huzurunuzda mahkemenin vereceği cezaya razıyım.Benim çocuğum toprak oldu. Onu çok özlüyorum. En ağır cezayı almasını istiyorum” diye konuştu.

Avukatların beyanlarının ardından, mahkeme Tanju Acar’ın tutukluluk halinin devamına,  diğer tanıkların ifadelerinin alınması için duruşma, ileri tarihe ertendi.