Göktepe “Hizmet Sevdamız İçin Aday Olduk”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimli olağan genel kurulu yaklaşırken, başkan adaylarından Tezcan Göktepe “Koltuk sevdamız için değil, Esnaf ve sanatkarlarımıza hizmet sevdamız için başkan adayı olduk. 8 Ocak’ta da değişimi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumartesi günü Gazi İlkokulunda  “Eski Fethiye Lisesi” gerçekleşecek olan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odasının seçimli genel kurulu için çalışmalarını hızlı ve titiz bir şekilde sürdüren başkan adayı Tezcan Göktepe ve ekibi, esnaf ziyaretlerini sürdürerek destek istemeye devam ediyor.

Kendisinin de küçük yaşlardan bu yana ticaret ve esnaflıkla uğraştığını ve dolayısı ile esnafın sıkıntı ve taleplerini yakınen bildiğini belirten Göktep; “Yıllarımız esnaflıkta geçti. Çıraklıktan başlayan hikayemiz en son olarak 20 yılın sonunda Fethiye’de herkesin 7’den 70’e bildiği İksirci Tezcan markasıyla zirvesine ulaşmış oldu. Tabi biz bu süreçte insanlarımızı tanıdık, halden anladık, küçüklerimizin bir abisi, akranlarımızın kardeşi, dostu olduk. Bu tecrübelerimizin sonunda hepimiz biliyoruz ki, artık markamız tost denince büyük bir marka olmaktan öte, Fethiye’miz ile adeta birleşerek, bölgemizin yeme içme kültürü haline gelerek, çok şükür herkesin uğradığı bir mekan oldu. Hemen herkes bana işlerin güzel, esnaflığın oturmuş, bir sıkıntın yok. Neden dert aldım, bu kadar esnaf ile nasıl uğraşacaksın diye soruyorlar. Oysa, kazanımlarım, deneyimlerim, tecrübelerim bir başkasına fayda sağlamazsa hiçbir anlamı olmaz. Kendimiz bir işte çok başarılı olmuşken, bunu başkalarına fayda sağlamaları için özellikle de gençlerimize işe atılmaları için kullanmak istiyorum. Sonuç olarak kısacık bir dünya hayatı içindeyiz. Esnaf Odası başkan adayı olduk. Çünkü esnafımızın derdiyle dertlenmek, haklarını savunmak, başarılı olmak, sadece bir başkan olmak değil, en iyisi olmak için sürekli mücadele etmek azmimizi ve kararlılığımızı bırakmadan faydalı hizmet ve eserler ortaya koymak için Fethiye esnaflarımızdan gelen yoğun istek üzerine aday oldum” dedi.

“Esnafımız İçin Değişim Zamanı”

, “Esnafımız için değişim zamanı” sloganını kullanma nedeni olarak geniş açıklamalarda da bulunan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe; “Dünyamızdaki her şey değişim içindedir. Her gün yenilenen milyonlarca hücremiz değişimi anlatır. Her saniye akan su aynı su değildir. Gelenekçi dönem bile değişerek “Z kuşağı” dediğimiz çok özel bir kuşağı meydana getirdi. Artık insanlar bile değişti. Dünyamızdaki her şeyin değişimi anlattığı, her şeyin değişerek yenilendiği bir yaşamda bizlerde insana olan hizmet anlayışının da kendisini yenileyerek, değişmesi gerektiğine inanıyoruz. İşte tamda bu yüzden oda yönetimimizin de yenilenmesi gerektiğini savunan, yenilikçi bir düşünceyi temsil eden, bu yeniliğin içinde hizmette şeffaflık, herkesin eşit haklara sahip olduğu, çoğulcu bir yönetim anlayışını savunan yenilikçileriz. Mevcut yönetimin mental yorgunluğu var. Biz koltuk sevdamızdan değil, hizmet etmek için aday olduk. Bu ekrandan bizi izleyen tüm esnaf kardeşlerime söylüyorum ki, samimi olarak desteklerinizi bekliyorum. “esnafımız için değişim zamanı” ifadelerini kullandı.

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe; “Bizim neden aday olduğumuzun belgesi mevcut yönetimin 16 yılda yaptıklarını ansiklopedi şeklinde sunmaları gerekirdi. Ama ilk defa odaya aday olmuş birisi gibi broşür ortaya koymaları bizim hizmet talip olduğumuzu göstermektedir” şeklinde konuştu.

“Projelerini Açık Açık Anlattı”

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, yıllardır esnaf olduğunu, hem sanayideki, hem de diğer işletmelerdeki kiriz döneminde çırakların nasıl zorluk çektiğini bilenlerden olduğunu belirterek; “Seçimi kazandığımız gün Bismillah diyerek çırak lojmanı için adım atacağız. Çırak Lojman ve Sosyal tesis alanında çıraklarımızı en iyi şekilde konaklatacağız” dedi. “Fethiye esnaf ve sanatkarları için nikah ve düğün salonu, esnaf çocukları için kreş, Esnaf Hastanesinden daha etkin yararlanma, esnaf için odanın hukuk danışmanlığı, sanayi bölgesinin belli bir noktasında sağlık ofisi, esnaflar için mesire alanı koy ve plaj işletmesi sosyal tesis alanları, eğitim seminerleri, olmazsa olmazımız olacak” diyen Göktepe; “basit usulde muhasebesi tutulan yaklaşık bin 250 üyenin yönetim kurulu kararı ile bu üyelerden muhasebe ücreti almayacağız. Kayıt dışı faaliyetlerin esnafımız vergi verirken odaya aidat öderken, kaçak esnaflık yapanlara müsaade etmeyeceğiz. Odaya sosyal medya oluşturulup, oda faaliyetleri esnaflara duyurulacak. Bir başkan adayı arkadaş çıkmış, ben oda için WEB adresi aldım diyor. Oysa bu adresi kurumları temsil etmemektedir. Kurumları temsil eden adres Türkiye.gov.tr, örnek; fethiyebel.tr gibi, odamızın uzantısı da org.tr olabilir. Biz seçilir seçilmez, bu eksikliği gidereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Oy Pusulamız Mavi”

Program boyunca izleyicilerden gelen soruları da cevaplandıran Başkan Adayı Tezcan Göktepe; “Verdiğimiz sözleri yerine getirmek için yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile birlikte yola çıktık. Hemen her yerde ilgiyle karşılandık. 8 Ocak Cumartesi günü esnaf ve sanatkarlarımızı seçimli olağan genel kurula bekliyoruz. Bizim oy pusulamız mavi renktir. Başkan adayları mevcut başkan Mehmet Soydemir ve Kamil Mutlu Demirtaş’a da çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.