Eşiyle Barışmak İçin Gittiği Evde Bacanağı Tarafından Öldürüldü

Seydikemer ilçesinde tartıştığı eşiyle barışmak için bacanağının evine giden 34 yaşındaki Yasin Bihan, çıkan tartışma sonucu bacanağı H.O. tarafından ruhsatsız av tüfeğiyle vurularak hayatını kaybetti. Kısa sürede olay yerine gelen 112 Sağlık Ekipleri, Bihan’ın hayatını kaybettiğini tespit ederken 41 yaşındaki bacanağı H.O. ise Jandarma ekipleri tarafından tutuklanarak Eşen T  Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Seydikemer İlçesinin Karadere Mahallesinde domates üreticiliği yapan 34 yaşındaki Yasin Bihan henüz sebebi öğrenilemeyen nedenden dolayı eşi M.B ile kavga etti. Tartışmanın ardından M.B. evi terk ederek ablası ve eniştesinin evine sığındı. Daha sonra 34 yaşındaki Yasin Bihan eşi ile barışmak için bacanağı H.O’nun evine gitti. Konuşma esnasında tartışma çıktığı öğrenilen evde 41 yaşındaki H.O. evinde bulunan ruhsatsız av tüfeği ile Yasin Bihan’ı vurdu. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri Bihan’ın hayatını kaybettiğini tespit ederken,  Jandarma Ekipleri de katil zanlısı H.O’yu tutukladı. H.O. karakoldaki ifadesinin ardından savcılık talimatı ile tutuklanarak Eşen T Tipi Kapalı Cezaevine sevk edildi.

Hayatını kaybeden Yasin Bihan’ın cenazesi ile önce Fethiye Devlet Hastanesi Morguna ardından da otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildikten sonra, sevenlerinin göz yaşları eşliğinde dualarla Karaçulha Mahallesi Mezarlığına defin edildi. Haber-Hakan AYKIRI