CHP’li Daydır, Belediye Başkanı Otgöz’ü Göreve Davet Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır,  Seydikemer Belediyesinde görevli bir memurun sosyal paylaşım sitesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde yaptığı paylaşıma tepki göstererek, “Genel Başkanımıza yapılan iftira ve karalayıcı paylaşım yapan şahsı kınıyor, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün  bu konu hakkında gerekli işlemi yapmasını bekliyoruz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Seydikemer Belediyesinde görevli K.B. isimli memurun kişisel sosyal paylaşım sayfasından CHP lideri Kemel Kılıçdaroğlu hakkında “Gidişin olsun, dönüşün olmasın. Amerika’dan icazet alıp, adaylarını belli edecekler. SGK’yı batıranlar daha ne beklenir. Palyaço kılıklı müdür bey. ABD’li ağabeylerine söyle de orada sana bir müdürlük versinler. Görüntü kirliliği bari yapmamış olursun”   paylaşımlarında bulundu.

Bu paylaşımın ardından CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır, partililer ile birlikte bir araya gelerek basın açıklaması yapıp, paylaşımı yapan Seydikemer Belediyesi personelini kınadı.

Partililerin de yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamasında CHP’li başkan Daydır, şu açıklamalarda bulundu;

“İçinde bulunduğumuz durumda, Türkiye’nin hızla totalitar bir rejime doğru gittiği, farklılıktan ve demokrasiden hızla uzaklaştığını görüyoruz. Artık bütün kurumlar tek adamın azgına bakarak kurumsal görevini yapamıyor. Basın yayın ise susturuluyor. Aydınlar içeri atılıyor. Haber alma hakkımız yok ediliyor. İnsanlar kutuplaştırılıp, kinleştiriliyor.  Yolsuzluk, yoksulluk, rüşvet önlenemiyor ve zirve yapmış. Türkiye’nin kaynakları ise belli kişilere aktarılarak çiftçi, esnaf, emekli ve memur yoksullaştırılıyor. İşsizlik almış başını gidiyor. 20 yıldır tek bir istihdam yaratan fabrika üretime katkı sağlayan sanayi kuruluşu yapılmamıştır. Eğitimde bilimden uzaklaştırılarak insanları vasıfsız hale getirdiler. CHP iktidarında neler yapacağız;

-Parlamenter sisteme geçeceğiz.

-Adalet ve hukuku tekrar tahsis edip siyasi yapıdan kurtarıp, bağımsız bir kuruluş olarak tahsis edeceğiz.

-Kamunun parasını yandaşlara değil, üretime çiftçiye, esnafa, emekliye, arge’ye ve girişimciye aktaracağız.

-Çiftçinin mazotunda, tohumunda ve elektriğindeki KDV’yi kaldırıp destek vereceğiz.

-Üretimin önündeki tüm engelleri kaldıracağız.

-Aile destek sigortasını hayata geçireceğiz.

-Sosyal yardımları arttıracağız.

-Besicinin ürününü değerinde alıp, destek vereceğiz.

-Basın yayın hür ve özgür olacaktır.

-Bütün kurumlara sadece partili olanları alıp bizden olmayanları öteleyen yapıyı kaldırıp, liyaketle hak edeni kurumlara yerleştireceğiz. Gençlerin sınavlarda haklarını çaldırmayacağız.

-Daha onlarca yapılacak işler var. Birbirimize barış ve huzur içinde kenetlenmemiz gerekiyor. Kin ve nefretten , ötekileştirmekten uzak olmamız gerekiyor.

Böyle bir zamanda huzur, barış, sevgi, kardeşlik ararken Seydikemer Belediyesinden bir memur 657 sayılı yasanın 7 maddesi gereğine uymayarak, asıl görevi halka eşit bir şekilde hizmet vermek olan, hiçbir siyasi parti aleyhine ve lehine demeç veremez görüşüne rağmen, 2014 yılından beri seviyeli, hoşgörülü, katkı sağlayan bir siyaset izlemişken,  Genel Başkanımıza iftira atıp, hakaret edici söylemlerde bulunmuştur. Bunu kabul etmiyor ve kendilerini kınıyoruz. Bu konuda belediye başkanının gereğini yapacağını bekliyor konunun takipçisi olacağımızı bildiririz.” Haber-Hakan AYKIRI