Asırlık Ardıç Ağaçlarının Katliamına Kim Dur Diyecek?

Seydikemer İlçesinde ormanlık alanda asırlık ardıç ağaçları kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ağaçlar kesildi. Ağaçların kesildiğini gören vatandaş isyan etti ve yetkilileri konuyla ilgili ivedi bir şekilde adım atmaya davet etti.

Seydikemer İlçesinin Karabel Mevkiinde bulunan ormanlık alanda asırlık ardıç ağaçları kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından her geçen gün katledilmeye devam ediyor.  Asırlık çınar ağaçlarının katledildiğini gören vatandaşlar, bu katliamı  Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü  ekiplerine defalarca bildirdiklerini, fakat  hiçbir yetkilinin katliamla ilgilenmediğini iddia ettiler.

Kesilen ardıç ağaçlarının sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken doğaseverler, “Biz sürekli bu ormanlarda  geziyoruz. Her gidişimizde birkaç ardıç ağacının kesilmiş gövdesi ve dalları ile karşılaşıyoruz. Defalarca buradaki katliamı yetkililere bildirdik. Fakat Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri kış uykusundalar. Bir türlü uyanıp buraya gelerek, katliamın önüne geçmiyorlar. Buraları  kimin yaptığı belli değil. Yaylalar biran önce kontrol altına alınmazsa, talan ile birlikte doğamız da yok olacak. Buna kim dur diyecekse biran önce desin” diyerek tepki gösterdiler. Haber-Hakan AYKIRI